Tlenoterapia

to przyszłość w medycynie

Niedotlenienie organizmu wywołuje szereg chorób w tym pogłębienie chorób cywilizacyjnych w zakresie chorób serca i całego układu krążenia.Z najnowszych badań naukowych wiemy , że podczas tlenoterapii w komorze hiperbarycznej następuje pobudzenie organizmu do poprawy stanu komórek w tkankach całego organizmu w tym do poprawy funkcjonowania mitochondrium komórek.Poprawa stanu uszkodzonych komórek, narządów i systemów to walka z zagrożeniem zdrowia i życia każdego człowieka.
Zastosowanie Komory Hiperbarycznej ze względu na :
  • niedotlenione tkanek,
  • niedotlenione narządy,
  • zanieczyszczone powietrze,
  • toksyny w organizmie (z powietrza, wody i pokarmu),
  • infekcje bakteryjne,
  • wysiłek fizyczny,
  • osłabienie organizmu,
  • kontuzje,
  • choroby.
Wraz z postępem naukowym dowiadujemy się o coraz większym znaczeniu technik hiperbarycznych w wspieraniu leczenia, regeneracji organizmu czy rehabilitacji. Tlenoterapia to przyszłość w medycynie ze względu na jej skuteczność i szerokie zastosowanie.