Korzyści Tlenoterapii

Kobiety
HBOT poprzez dotlenienie organizmu od wewnątrz, to zabieg niezbędny w czasach medycyny estetycznej. Żaden kosmetyk nie zadziała tak skutecznie. Znacząco opóźnia procesy starzenia, skóra staje się zdrowsza, nie widać na niej zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. HBOT to świetna pomoc w walce z nadwagą i otyłością. Dotlenienie organizmu przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększa tempo metabolizmu, co owocuje szybszą i efektywniejszą utratą nadmiaru masy ciała i wyszczupleniem sylwetki. Działa przeciwdepresyjne i dodaje energii, zwiększa witalność.

Mężczyźni
Nareszcie skuteczny sposób na nadwagę, cholesterol, problemy z erekcją i niewydolność krążenia. Systematyczne stosowanie HBOT w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pozwala pozbyć się tych dolegliwości. Rozrzedzenie krwi w trakcie terapii poprawia ukrwienie wszystkich narządów, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem problemów ze zmęczeniem, brakiem energii i zaburzeniami potencji.

Ludzie biznesu a także sportowcy
Zabiegi w komorze hiperbarycznej idealny zabieg dla ludzi aktywnych  potrzebujących więcej tlenu, niż może im dostarczyć oddech.
Profilaktyczne stosowanie tlenu to opóźnienie procesów starzenia, zachowanie sprawności umysłowej i fizycznej na całe lata, a nawet – jak wykazują statystyki – średnio o 10 lat dłuższe życie.
Praca w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, papierosy, stres, a jak również nadmierny wysiłek fizyczny i zakwaszenie organizmu to prosta droga do ogólnego zmęczenia i wyczerpania, a stąd już tylko krok do rozwoju licznych chorób przewlekłych jak nowotwory i chorób układu krążenia.

Dzieci
Tlenoterapia przeznaczona jest również dla dzieci, szczególnie tych cierpiących na: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz na wszelkie schorzenia spowodowane niedotlenieniem.

Seniorzy
Terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu nerwowego, krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych.