Komora Hiperbaryczna

a wspomaganie leczenia porażenia mózgowego

Mózgowe porażenie dziecięce to zespół zaburzeń ruchu oraz postawy wynikających z uszkodzenia rozwijającego się ośrodka układu nerwowego o różnorodnej i wieloczynnikowej etiologii. Czynnikiem, który w największej ilości przypadków ma wpływ na wystąpienie mózgowego porażenia dziecięcego jest NIEDOTLENIENIE

Leczenie w komorze hiperbarycznej przyśpiesza proces reedukacji psychoruchowej poprzez właściwe dotlenienie komórek nerwowych oraz zmniejsza stany zapalne.

Wszelkie przeprowadzone badania naukowe jednogłośnie potwierdzają, że komora hiperbaryczna w mózgowym porażeniu dziecięcym wpływa na:

• regenerację układu nerwowego,
  • redukcję stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego,
  • mobilizację produkcji komórek macierzystych,
  • poprawę dopływu krwi do mózgu,
  • wzmocnienie układu immunologicznego,
  • dotlenia cały organizm.
Wraz z postępem naukowym dowiadujemy się o coraz większym znaczeniu technik hiperbarycznych w wspieraniu leczenia, regeneracji organizmu czy rehabilitacji. Tlenoterapia to przyszłość w medycynie ze względu na jej skuteczność i szerokie zastosowanie.