Wspomaganie Leczenia Migreny

a Komora Hiperbaryczna

Migrenowy ból głowy wyniszcza chorą osobę. Doprowadza do mdłości, a nawet wymiotów, wywołuje światłowstręt i nadwrażliwość na zapachy. Tabletki przeciwbólowe mogą w minimalnym stopniu przynieść ulgę migrenowcom. Jednak przyjmowane w dłuższej perspektywie nie są skuteczne. Nic zatem dziwnego, że naukowcy starają się znaleźć efektywny sposób pomocy ofiarom migreny. Chorzy są poddawani akupunkturze, akupresurze i aromaterapii. Do stosowanych metod zalicza się także komora hiperbaryczna.

Tlenoterapia znacznie zwiększa ilość tlenu dostarczanego do najdalszych komórek ciała. To zabieg bezpieczny, nieinwazyjny, dotleniający cały organizm. Co się z tym wiąże, niweluje wiele dolegliwości, których fundamentem jest niedotlenienie. Wpływa też na zmianę poziomu serotoniny i substancji P, związanego z atakami bólu.